Boek

De zwevende wereld : de verbonden levens van Franz von Siebold en Kusumoto Ine

De zwevende wereld : de verbonden levens van Franz von Siebold en Kusumoto Ine
×
De zwevende wereld : de verbonden levens van Franz von Siebold en Kusumoto Ine De zwevende wereld : de verbonden levens van Franz von Siebold en Kusumoto Ine
Boek

De zwevende wereld : de verbonden levens van Franz von Siebold en Kusumoto Ine

Nederlands
2025
Volwassenen
Een dubbelbiogafie van de Duitse arts en Japankenner Franz von Siebold (1796-1866) en zijn Japanse dochter Kusumote Ine, de eerste vrouwelijke arts in Japan.
Onderwerp Japan ; 19de eeuw
Titel De zwevende wereld : de verbonden levens van Franz von Siebold en Kusumoto Ine
Taal Nederlands
Uitgever Amsterdam: Hollands Diep, 2025
349 p. : ill.
ISBN 9789048874927

NBD Biblion

Bookarang (AI samenvatting)
Een dubbelbiografie van de vermaarde Duitse arts, botanist, ontdekkingsreiziger en schrijver Philipp Franz Balthasar von Siebold (1796-1866) en zijn Japanse dochter Kusumoto Ine (1827-1903) die de eerste vrouwelijke arts van Japan zou worden. In 1823 vertrok Franz von Siebold naar Deshima, de Nederlandse handelspost voor de kust van het nog afgesloten Japan. Na zeven jaar werd hij, verdacht van spionage, verbannen en moest hij zijn geliefde Sonogi en dochter Ine (roepnaam Oine) achterlaten. Jarenlang probeerden vader en dochter elkaar te ontmoeten. In 1854, toen Japan zijn grenzen opende, kregen ze de kans elkaar weer te zien, maar het weerzien verliep anders dan verwacht. Vaardig en helder geschreven. Met foto’s en illustraties in kleur en zwart-wit. Geschikt voor een brede tot geoefende lezersgroep. Annejet van der Zijl (Leeuwarden, 1962) is een bekende Nederlandse schrijver, biograaf en journalist. Ze schreef vele boeken. Haar werk wordt in meerdere landen uitgegeven en won verschillende literaire prijzen, zoals de Brusseprijs, de Gouden Ganzenveer en de Littéraire Witte Prijs.